Dolnośląski Festiwal nauki 2022
Dodano 22 września 2022

Dolnośląski Festiwal nauki 2022

Klasa 3C brała udział 21.09.2022 r. w jednym z pokazów interaktywnych zorganizowanych dla LO VI w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Uczniowie pod przewodnictwem p. dr Łukasza Rogowskiego poszerzyli swoją wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii pracy serca. Następnie na własnym organizmie sprawdzili kondycję swojego układu naczyniowo-ruchowego. Wykład połączony z częścią praktyczną stanowił również okazję do obalenia szeregu mitów oraz faktów pseudonaukowych, jakie krążą wśród młodzieży oraz osób chcących osiągnąć pożądane efekty w krótkim czasie w obszarze kulturystki i sportu. W zamian poznali prawidłowe tajniki, jak faktycznie należy dbać o swoją kulturę fizyczną bez zbędnych „wspomagaczy”, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Zatem wspomniane warsztaty stały się również świetną okazją do rozwoju edukacji prozdrowotnej w ujęciu biologiczno-chemicznym.

Wychowawca klasy

Piotr Szyba