Dostęp do serwisu LEGIMI
Dodano 18 stycznia 2022

Dostęp do serwisu LEGIMI

plakat legimi

W ramach projektu e-Czytelnia/Wrocławski System Bibliotek Szkolnych można uzyskać dostęp do największego polskiego serwisu z literaturą Legimi.

E-Czytelnia umożliwia poprzez katalog INTEGRO dostęp do ponad 70 000 tytułów z Legimi, do prawie 6000 tytułów Wolnych Lektur oraz do całej bazy Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej.

Nowością w tym roku jest możliwość korzystania również z audiobooków. Z książek tych mogą korzystać czytelnicy posiadający indywidualne konto w katalogu INTEGRO.

Tymczasowe hasła dostępu do konta w INTEGRO generuje z systemu nauczyciel bibliotekarz.

Wyszukiwanie dokumentów elektronicznych e-CZYTELNI odbywa się w taki sam sposób jak i innych publikacji tradycyjnych Katalogu Centralnego WSBSz. Z ebooków i audiobooków Legimi korzystamy poprzez specjalną aplikację zainstalowaną na komputerze, smartfonie, tablecie czy czytniku.

Osoby zainteresowane korzystaniem z zasobów Legimi otrzymają wraz z identyfikatorem i tymczasowym hasłem do INTEGRO Instrukcję korzystania z Legimi.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!