Kolejna odsłona projektu Connections in the Center
Dodano 16 listopada 2022

Kolejna odsłona projektu Connections in the Center

W dniu dzisiejszym nasza młodzież pod opieką pań profesor Elżbiety Pławeckiej oraz Agnieszki Frankowskiej odbyła bardzo ciekawe rozmowy z rówieśnikami z Izraela. Na spotkaniu poruszane były takie tematy jak kino, muzyka, kuchnia, zwyczaje kultywowane przez Polaków, Arabów i Żydów. Rozmawialiśmy o naszych krajach, zwyczajach i nas samych. Rozmowy były bardzo interesujące, a sam kontakt pozwalał się lepiej poznać. Okazało się, że mimo różnic mamy ze sobą wiele wspólnego. Mamy młodsze rodzeństwo, które czasem bywa denerwujące, czasem czarujące, kochamy zwierzęta, lubimy podobną muzykę, filmy oglądamy te same. Okazało się, że lubimy świętować i dobrze zjeść. Bo tak my w czasie świąt Bożego Narodzenia, koledzy żydowscy w czasie Chanuki, czy arabscy przy świętowaniu końca Ramadanu potrafimy spędzać przy stole wiele czasu. W każdej kulturze są święta rodzinne, święta, kiedy otrzymujemy prezenty, które bardzo cieszą. A dziadkowie wszędzie karmią tak samo i kochają tak samo. Trzymajcie kciuki za kolejne rozmowy. Zobaczymy, co przyniosą kolejne spotkania.
Dziękuję szczególnie naszym uczniom: Hani Trzcińskiej, Oli Malisz, Oliwce Żygadł (2a), Michałowi Leszczyńskiemu, Mateuszowi Lewandowskiemu i Blance Sudak (2e), Antkowi Głowackiemu (2b), Tomkowi Peterce, Oliwce Okulowskiej i Roksanie Zimie (1d) oraz nieobecnemu Karolowi Wojewodzie (2e) za cudną prezentację.
Szczególnie dziękujemy panu Maksowi Lipce za pomoc w przeprowadzeniu tego międzynarodowego wydarzenia. Dziękujemy za stworzenie nam perfekcyjnych warunków. To jest bardzo ważne, ponieważ mogliśmy skupić się na reprezentowaniu nasze pięknej kultury.

Koordynatorki projektu ze strony polskiej:
Elżbieta Pławecka
Agnieszka Frankowska