Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży 2021
Dodano 23 listopada 2021

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży 2021

KOnkurs plastyczny Agora-plakat

Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu.

Uczestnicy
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:
• 6-8 lat,
• 9-11 lat,
• 12-15 lat,
• dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami – do 18 lat.

Zasady konkursu w skrócie

“ PO CO SŁOŃ TRĄBE MA? to hasło tego rocznej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego tematem jest dobrze nam znana i okazała sylwetka słonia. Nie ma chyba dziecka, które nigdy nie spotkało się ze Słoniem Trąbalskim czy Dumbo, albo osoby, która nie słyszała powiedzenia jak słoń w składzie porcelany czy słoń komuś nadepnął na ucho, a piosenkę cztery słonie, zielone słonie… to chyba każdy już kojarzy. Jednym słowem wszystko co słoniowate, ma sprawić, że uczestnicy mogą podejść do tematu nie tylko w sposób tradycyjny, ale również w mniej konwencjonalny i oderwany od tradycyjnego zoologicznego wizerunku znanego nam przyjaciela.

Do konkursu można zgłaszać prace wykonane w dowolnych technikach malarskich i rysunkowych, a także formy przestrzenne (rzeźby i płaskorzeźby) oraz prace wykonane z papieru, tkanin, surowców wtórnych.

Format prac płaskich nie może przekraczać 50 x 70 cm.
Minimalna szerokość i wysokość prac przestrzennych to 20 cm.

Prace konkursowe należy przesyłać lub dostarczyć osobiście do Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu.Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Konkurs trwa do 24 lutego 2022 r.

Strona konkursu https://www.ckagora.pl/po-co-slon-ma-trabe-ogolnopolski-konkurs-plastyczny-dla-dzieci/