Dodano 26 kwietnia 2022

Projekt "CyberMistrz...." - zaproszenie dla KAŻDEGO z Was !

„CyberMistrz” to projekt realizowany przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jego celem jest zwiększenie aktywności cyfrowej oraz podniesienie kompetencji cyfrowych wśród młodych wrocławian – dzieci i młodzieży
w wieku od 10 do 18 lat, a także poszerzenie wiedzy i rozwinięcie umiejętności w tym zakresie, także dydaktycznych, przez pracowników wrocławskich instytucji kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Postaw Twórczych.
W ramach projektu 600 (80 osób wzięło już udział) młodych wrocławian w wieku od 10 do 18 lat może wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z 7 tematów, tj.:

• projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych, projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych – 20 spotkań po 2H
  • programowanie w różnych językach uwzględniające różne poziomy zaawansowania – 30 spotkań po 2H
  • edukacja online – 15 spotkań po 2H
  • korzystanie z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie – 15 spotkań po 2H
  • kompetencje medialne – 15 spotkań po 2H
  • bezpieczne zachowania w sieci – 15 spotkań po 2H
  • dostępność zasobów cyfrowych online – 15 spotkań po 2H

W zależności od obostrzeń szkolenia będą się odbywały stacjonarnie lub online. Na czas szkolenia zapewniamy możliwość wypożyczenia sprzętu dzieciom, które nie posiadają komputerów (w przypadku szkoleń w trybie zdalnym). W grupie może uczestniczyć od 4 do 6 osób lub więcej.

KTO? Szkolenia przygotowane są dla uczniów wrocławskich szkół w wieku od 10 do 18 lat. Premiujące punkty w rekrutacji mogą otrzymać:
- osoby doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego z powodu więcej niż 1 przesłanki oraz ubogie (+ 10 pkt.)
- osoby z niepełnosprawnościami lub uczniowie posiadający opinie Poradni PsychologicznoPedagogicznych (+ 10 pkt.)

GDZIE? Szkolenia odbywają się głównie online lub stacjonarnie w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza oraz Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu: Ośrodek Postaw Twórczych, ul. Działkowa 15; Centrum Innowacji Przejście, pl. Teatralny 5; Multicentrum, ul. Powstańców Śląskich; MBP filia nr 18, ul. Grabiszyńska 236 A; MBP filia nr 1, ul. Sztabowa 98; MBP filia nr 6, ul. Lwowska 21. W szczególnie uzasadnionych przypadkach jest możliwość zorganizowania szkoleń w formie stacjonarnej w danej szkole. Trenerzy dostosowują się do grafiku/planu zajęć w danej szkole.

KIEDY? Szkolenia odbywać się będą do końca 2022 roku.

JAK? Aby zapisać dziecko na szkolenie, rodzic lub opiekun musi uzupełnić i przekazać do Biura Projektów we Wrocławiu (ul. Ruska 61/34) komplet dokumentów rekrutacyjnych, które dostępne są na stronie www.cybermistrz.pl. W przypadku wątpliwości i dodatkowych pytań zapraszamy do
kontaktu z Koordynatorem projektu, Panią Justyną Jędrzejczyk, pod nr telefonu 513 338 371 lub mailowo: cybermistrz@firs.org.pl .