Spotkanie w ramach cyklu
Dodano 10 października 2022

Spotkanie w ramach cyklu "Szóstkowicze sukcesu"

Jesienna edycja „Szóstkowiczów Sukcesu” z niesamowitą Ewą Harapin !
W ramach cyklu „Szóstkowicze Sukcesu”, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole niezwykłą Absolwentkę – Ewę Harapin.
Ewa to wojowniczka, która pokonała raka kości w wieku 12 lat, ale nowotwór okaleczył ją, w wyniku czego amputowano jej w całości prawą nogę. Dziś ta piękna, pełna energii i zaraźliwego optymizmu dziewczyna żyje normalnie i pomaga tym, których choroba nowotworowa dotknęła swoim piętnem. Na co dzień Ewa pracuje w Fundacji NA RATUNEK Dzieciom z Chorobą Nowotworową, gdzie zajmuje się mediami społecznościowymi.
Ewa to wulkan energii i pomysłów, inspiracja i przykład dla wielu z nas ! Praca w Fundacji to nie jedyna Jej aktywność. Wyczynowo uprawia trójbój siłowy na równi ze sprawnymi sportowcami. Jest wicemistrzynią Polski w podnoszeniu ciężarów, a także złotą medalistką Para Mistrzostw Europy w Tbilisi 2022 w klasyfikacji total.
Ewa jest również pasjonatką wycieczek górskich i pomysłodawczynią akcji „Do góry kulami”, w czasie której nie tylko zdobyła Szpiglasowy Wierch - 2172 m.p.n.pm. , ale przede wszystkim pozyskała środki finansowe w wysokości 80 tys.złotych na zakup wózków sensorycznych dla małych pacjentów Przylądka Nadziei we Wrocławiu.
Ewa ! Dziękujemy za dzisiejsze spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci ! Trzymamy mocno kciuki za kolejne sukcesy sportowe i kreatywne pomysły na rzecz małych pacjentów z chorobą nowotworową ! Najlepszości !

Beata Jagielska

koordynator i pomysłodawca projektu "Szóstkowicze sukcesu"