Wykład „Wyzwania współczesnej demokracji”
Dodano 29 marca 2021

Wykład „Wyzwania współczesnej demokracji”

Dzisiaj klasa 1b uczestniczyła w wykładzie „Wyzwania współczesnej demokracji” , który poprowadziła dla nas Pani dr Joanna Marta Guzik. Wykład był jednym z wydarzeń programu „Świat bliżej uczniów” , w którym uczestniczy nasza szkoła. Organizatorem programu jest Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Laboratorium dla Nauki „Global Trends Lab” funkcjonującego w ramach Priorytetowego Obszaru Badawczego Society of the Future.

Czy ktoś z Was wie , że Japonia jest monarchią, którą rządzi cesarz, z władzą reprezentacyjną? Obecnie funkcję tą pełni Naruhito. Tradycyjne liczenie czasu w Japonii sprawia, że obecna nowa era nazywa się REIWA (Piękna harmonia). Spotkanie było rarytasem m.in dla fanów mangi i anime.
Dziękujemy za możliwość udziału.

Jolanta Trzebniak