Dodano 21 grudnia 2022

Konkurs "Normalizacja i Ja"

Organizatorem konkursu jest Polski Komitet Normalizacyjny.  W konkursie mogą wziąć udział nauczyciele oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Tegoroczny temat konkursu to „Betonoza czy zieleń? Zrównoważona urbanistyka z Polskimi Normami”.

Prace można zgłaszać w pięciu kategoriach:
• praca pisemna
• grafika komputerowa
• plakat
• film
• scenariusza lekcji (kategoria dla nauczycieli)

“ Jak odejść od tego szkodliwego trendu, którym jest betonoza i przywrócić równowagę, aby nasze otoczenie było bardziej przyjazne mieszkańcom? Czy to jest jeszcze możliwe? Wciąż wierzymy, że tak! Jeśli Ty też, to weź udział w naszym konkursie!

Gdzie szukać pomysłów? Wiele wskazówek znajduje się w normach technicznych. Polskie Normy wspierają działania związane ze zrównoważoną urbanistyką, dają interoperacyjne rozwiązania, które wpływają na kształtowanie otaczającej nas rzeczywistości i pomagają ją budować. Wskazują, w jaki sposób dbać i rozbudowywać otoczenie, aby stawało się bardziej przyjazne ludziom.

Jeżeli wiesz, w jaki sposób uczynić zieleń elementem strategicznym i tak potrzebnym naszym okolicom i umiesz to przedstawić w swojej pracy (z uwzględnieniem aktualnych norm technicznych), to czekamy na Twoje zgłoszenie.

Prace muszą nawiązywać do tematu konkursu i powoływać się na konkretne normy techniczne.

Zgłoszenia należy przesyłać mailem.

Konkurs trwa do 10 marca 2023 r.

Nagrodami są bony na zakupy w sklepie ze sprzętem RTV i AGD.

• Kategoria „Nauczyciele”

I miejsce – bony o wartości 1.400 zł