Muzyczna Szóstka - historia
Dodano 03 marca 2023

Muzyczna Szóstka - historia

„Muzyczna Szóstka”, to szkolna formacja coverowa, działająca od 2018  przy Liceum Ogólnokształcącym Nr VI, którą opiekuje się Pani Beata Jagielska .

Grupa wykonuje bardzo zróżnicowany repertuar , od muzyki bluesowej przez rock, heavy metal  po rock,  poezję śpiewaną,  pop, jazz fusion  i soul. Skład zespołu oraz instrumentarium zależny jest od muzyków, jacy w danym okresie uczą się w szkole.

Zespół jest odpowiedzialny za oprawę uroczystości i imprez organizowanych przez  LO Nr VI oraz bierze udział w koncertach charytatywnych na rzecz akcji pomocowych nie tylko dla potrzebujących ludzi, ale także i zwierząt, jak będzie to miało miejsce już 28 marca , gdzie Muzyczna Szóstka i Przyjaciele zagrają dla EKOSTRAŻY !

Obecny skład zespołu to : Kasia Wąsek – wokal, Nawojka Jacków – wokal, Aleksandra Malisz -wokal,  gościnnie Absolwentka LO nr VI – Magdalena Babacz – wokal, Małgorzata Pisklak – wokal, Natalia Grzywna – wokal, Janek Ziółkowski – wokal, Jan Ferenc – gitara prowadząca, Jakub Dobosz – gitara rytmiczna, Piotrek Helwing – gitara basowa, Kuba Czerkawski – gitara basowa i Borys Dmytrowski – perkusja !