Wizyta na Wydziale Chemicznym PWr
Dodano 03 kwietnia 2023

Wizyta na Wydziale Chemicznym PWr

Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej 30. marca 2023 stanął otworem przed klasą 3C !!!

Uczniowie pod opieką swojego wychowawcy p. Piotra Szyby mieli okazję zwiedzić Gmach Wydziału Chemicznego PWr wraz z niektórymi pracowniami specjalizacyjnymi. W tym doświadczyć namiastki studenckiej praktyki i spojrzeć na praktyczny aspekt tej nauki przy współudziale studentów, przeprowadzając doświadczenia w Laboratorium Chemii Organicznej.

Ponadto klasa wzięła udział w wykładach o szerokim spektrum wiedzy prowadzonych przez gremium profesorskie uczelni: od początków powstania życia na Ziemi w ujęciu chemii biologicznej, przez zastosowania symetrii i asymetrii związków wokół nas oraz o tworzywach sztucznych – wczoraj, dziś i jutro, czyli o ich wszędobylskości i obalenia pewnych mitów dotyczących szkodliwości tych związków na środowisko, co cieszyło się szczególnym zainteresowaniem.

Ostatnim elementem było poznanie tragicznych i romantycznych aspektów korozji. Wycieczka pozwoliła zatem poznać chemię w pełnym spektrum: od ich ścisłego po humanistyczny charakter. Kto wie, może w przyszłości część z naszych uczniów wybierze właśnie ten kierunek w murach PWr?