Nowy Model Edukacji Klimatycznej - workshop z ludźmi z Polski, Czech i Niemiec
Dodano 02 grudnia 2022

Nowy Model Edukacji Klimatycznej - workshop z ludźmi z Polski, Czech i Niemiec

Panie Justyna Korczyńska i Bożena Broś - nasze nauczycielki na międzynarodowym workshopie- Nowy Model Edukacji Klimatycznej  wspólnie z nauczycielami i przedstawicielami organizacji partnerskich z Czech i Niemiec !

Projekt organizowany przez:

Fundacja Forum Inicjatyw Społecznych - Twórcze inicjatywy, projekty rozwijające wyobraźnię, uważność wobec otaczającego świata (lokalnie i globalnie), świadomość obywatelska to obszary, poprzez które Fundacja Forum Inicjatyw Społecznych wprowadza dzieci i młodzież w świat technologii, nowoczesnych form współpracy i komunikacji. Dzięki działaniom projektowym, niejako przy okazji dzieci i młodzież poznają świat cyfrowy oraz zdobywają kompetencje XXI wieku. Działania FFIS wspierają rozwój lokalny na terenach wiejskich i w małych miejscowościach. Zawsze w sposób zrównoważony środowiskowo oraz czerpiąc z unikalnych uwarunkowań charakterystycznych dla danego regionu. Nowoczesna edukacja oraz praca na rzecz lokalnych inicjatyw mają na celu nie tylko przygotowanie dzieci i młodzież do wyzwań dorosłego życia i rynku pracy, ale także towarzyszenie im w pozyskiwaniu umiejętności prowadzących do dokonywania świadomych wyborów w przyszłości. Celem FFIS jest wsparcie dzieci i młodzieży z terenów wiejskich i małych miejscowości w zbieraniu takich kompetencji, które w przyszłości umożliwią im pracę z każdego miejsca. W sposób pośredni dążymy do zmniejszenia migracji zarobkowej przy jednoczesnym przedstawianiu możliwości współczesnego świata.