Dzień krajobrazu na UW
Dodano 24 października 2023

Dzień krajobrazu na UW

Piątek 20stego października 2023r. dla uczniów LO VI to była eksplozja   wydarzeń!

Profile z rozszerzeniem geograficznym 4a i 4d   uczestniczyły w wykładach   i warsztatach   na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska z okazji Dnia Krajobrazu. Uczniowie wysłuchali wykładów o krajobrazach innych planet i księżyców, o powstawaniu gór, o krajobrazie cmentarnym  - w sam raz na listopadowe święta oraz o zieleni w krajobrazach miejskich.

Sami także projektowali pomysły na ekologiczne miasto przyszłości, a także badali właściwości wody w laboratorium chemicznym
Dziękujemy organizatorom !
Ja dodatkowo dziękuję uczniom za zaangażowaną i kulturalną postawę, czego nie można powiedzieć o wszystkich odwiedzających !

Matura przed Wami!

Justyna Korczyńska