Listopad miesiącem wielkiego czytania
Dodano 06 listopada 2022

Listopad miesiącem wielkiego czytania

Jak co roku ogłaszamy listopad miesiącem wielkiego czytania!

Dziś, już po raz ósmy, rusza akcja Czytaj PL - to dzięki niej fani literatury będą mogli pobrać za darmo aż 18 bestsellerowych książek
Równolegle z CzytajPL startuje kolejna odsłona naszej akcji „Upoluj swoją książkę”, w której weźmie udział ponad 900 szkół średnich z całej Polski oraz 700 uczniów i uczennic. Specjalni Ambasadorowie Czytelnictwa będą mogli promować akcję między innymi dzięki oryginalnym koszulkom z kodem QR według projektu Michała Loby.
 W ubiegłym roku w akcji CzytajPL wzięło udział blisko 40 000 czytelniczek i czytelników, którzy wypożyczyli ponad 75 000 książek. Swoim zasięgiem CzytajPL objęło 6 kontynentów i było promowane przez 31 miast, 1000 szkół i ponad 1000 ambasadorów!
Jak będzie w tym roku? Zachęcamy do wspólnego trenowania czytelniczej formy
CzytajPL organizują: Miasto Kraków, KBF (operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO) oraz Woblink.

Instytut Książki jest partnerem strategicznym oraz inicjatorem akcji „Upoluj swoją książkę”. Całość dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej szczegółów o książkach i o tym, jak dołączyć do akcji znajdziecie na stronie: