Studium talent
Dodano 19 października 2022

Studium talent

Uczniowie obecnej klasy 4f  w poprzednim roku szkolnym brali udział w kursie Studium Talent, organizowanym przez Politechnikę Wrocławską. Zajęcia  są  przeznaczone dla uzdolnionych uczniów dwóch ostatnich klas liceum. Polegają  na wysłuchaniu serii wykładów z algebry i analizy, ale  zakres materiału obejmuje zagadnienia z I roku wyższych studiów technicznych. Wykłady z matematyki odbywały się w soboty przez prawie cały rok szkolny 2021/22.

Studium Talent kończy się egzaminem, a uzyskana ocena przeliczana jest na dodatkowe punkty, które brane są pod uwagę przy rekrutacji na Politechnikę Wrocławską.
Z ogromną  radością informujemy, że uczeń Jan Ryszkiewicz zdał egzamin na ocenę celującąotrzymał indeks na dowolny wydział Politechniki Wrocławskiej.

Kamil Starzewski i Tomasz Michalski ukończyli kurs z wynikami dobrymi i uzyskali dodatkowe punkty rekrutacyjne na wszystkie wydziały Politechniki Wrocławskiej.

Wszystkim Uczniom, biorącym udział w kursie, serdecznie gratulujemy.