Szczyt dla Edukacji
Dodano 25 listopada 2023

Szczyt dla Edukacji

Edukacja jest najważniejsza ! To od niej zależy nasza przyszłość, bezpieczeństwo, bogactwo ekonomiczne kraju, ale i empatia społeczna. I właśnie dlatego staramy się aktywnie włączyć w dyskusję o edukacji i w działania nad dobrymi zmianami. A jedną ze zmian powinno być to, by nic nie działo się w edukacji bez nas. Bez nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

Nasi uczniowie Michał Leszczyński, Mateusz Lewandowski, Oliwia Żygadło i Marceliną Ejtminowi wraz panią Elżbietą Pławecką mieli zaszczyt zasiąść przy jednym stole z politykami, samorządowcami, przedstawicielami fundacji pozarządowych, dla których edukacja jest ważna i porozmawiać o "Mapie drogowej dla edukacji", rozmawiać o planie na budowę lepszej edukacji.

Mieli okazję dzielić się swoimi wątpliwościami oraz nadziejami, jakie mają co do polskiej szkoły systemowej. Byli słuchani. Mieli także okazję posłuchać naszych posłów, senatorów, przewodniczącej sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Marszałkiń Sejmu i Senatu. Decydenci dużo o edukacji mówili i chcieli odpowiadać na nasze pytania. A pytania były konkretne.

Co z maturą np. z języka polskiego, co z podstawą programową, co z pomocą psychologiczną, co z finansowaniem oświaty, przeładowanymi klasami, subwencją oświatową, rzecznikiem praw ucznia? Pytań było naprawdę wiele, bo też przyjechali ludzie z całej Polski. Z dużych ośrodków takich jak Wrocław, ale i wiosek. Dziękujemy Marcelinie Ejtmanowicz i Oliwce Żygadło z 3a, Michałowi Leszczyńskiemu i Mateuszowi Lewandowskiemu z 3e, za poświęcony czas 23.11.2023 r. podczas Szczytu dla Edukacji.

Pracowali perfekcyjnie i najlepiej, jak potrafili. Dziękujemy tym, którzy chcieli z nami usiąść i porozmawiać o tym, jak ta edukacja wygląda i o tym jak powinna wyglądać. Dziękujemy Hani Trzcińskiej i Pawłowi Dąbrowskiemu z 3a, Tomaszowi Peternakowi, Lenie Łuczak, Oliwce Okulowskiej, Martynie Miszczyk z klasy 2d, Oskarowi Nasuliczowi, Aleksandrze Szkotak, Cecylii Gołaś i Oldze Drankiewicz z klasy 1d oraz Łukaszowi Priklerowi z klasy 1a. Wszystko pod opieką i z udziałem pani Elżbiety Pławeckiej.