MARVEL RE-EDITED
Dodano 26 kwietnia 2022

MARVEL RE-EDITED

Szkolny konkurs na komiks w języku polskim i angielskim.

Na przełomie marca i kwietnia w LO nr VI odbył się finał niezwykłego konkursu „MARVEL RE-EDITED”. Uczniowie naszego liceum pracowali nad komiksem w stylu kultowego komiksu amerykańskiego wydawnictwa Marvel Comics. Wydawnictwo wydaje komiksy o przygodach takich bohaterów jak: Kapitan Ameryka, Iron Man, Spider Man, Hulk, Punisher, Daredevil, Fantastyczna Czwórka, Avengers, Blade czy grupa X-Men.

Nasi uczniowie pracowali nas swoimi pracami już od listopada 2021 . Nie było to łatwe zadanie, ponieważ prace musiały mieć formę komiksu, zawierać odpowiednie zwroty onomatopeiczne oraz poprawne wyrażenia idiomatyczne w języku polskim i angielskim. Tematyka prac konkursowych obejmowała trzy kategorie tj. fantastyka, scenka obyczajowa, kryminał.

Dzięki wytrwałej pracy uczniów, współpracy z nauczycielami i biblioteką szkolną powstały niepowtarzalne prace zainspirowane klasyką Marvela. Nie zabrakło odniesień do amerykańskich super bohaterów , ale przede wszystkim młodzież stworzyła swoje własne i niepowtarzalne postacie. Prace komiksowe są swoistym arcydziełem, niejednokrotnie odnoszą się do wydarzeń dnia dzisiejszego. Prace można było podziwiać na wystawie w holu szkoły. Serdecznie gratulujemy i czekamy na re-edycję konkursu w przyszłym roku!

Więcej zdjęć już niedługo na szkolnym FB !

koordynatorzy konkursu:

Paweł Mitura i Lidia Bilińska