Od Prusa do newsa!
Dodano 07 maja 2023

Od Prusa do newsa!

Stefan Kisielewski powiedział, że: "Koniec kultury myśli związany jest z degeneracją słów: gdzie upada język zastępuje go twórczość obrazkowa".
Kierując się słowami wybitnego prozaika, felietonisty i kompozytora, maturzyści z klasy 4I przygotowali prezentację dla młodszych kolegów z klas humanistycznych, w której zwrócili uwagę na odpowiedzialność za słowa. Inspirację do prezentacji uczniowie czerpali z felietonów patrona naszej szkoły, a nazwa, "Od Prusa do newsa", to parafraza tytułu wydawanej do 2018r. szkolnej gazetki: "Prus News".
Młodzież opowiedziała o rozwoju felietonistyki od czasów, w których żył Bolesław Prus do współczesności.
Wystąpienie maturzystów można potraktować, jako godne pożegnanie z młodszymi kolegami i ze szkołą.