Spotkanie z poetą i prozaikiem Rafałem Różewiczem w szkolnej czytelni.
Dodano 09 października 2023

Spotkanie z poetą i prozaikiem Rafałem Różewiczem w szkolnej czytelni.

23 października w godzinach 10.15 – 11.55 odbędą się warsztaty poetycko -literackie dla młodych twórców pióra z udziałem poety i pisarza - Pana Rafała Różewicza (nota bene krewnego Tadeusza Różewicza), na które serdecznie zapraszam do szkolnej czytelni.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Rafał Różewicz jest. zwycięzca ogólnopolskich konkursów literackich.- Laureat pierwszej nagrody XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. K.K. Baczyńskiego 2014. Wyróżniony w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji” 2015 na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2014 za tom Product placement. Za ten sam tom był nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2015 w kategorii debiut roku oraz do Nagrody Kulturalnej Gazety Wyborczej wARTo 2015

Gość licznych festiwali literackich i poetyckich m.in. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu, Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, Manifestacji Poetyckich w Warszawie, Festiwalu Dużego Formatu w Warszawie, Miasto Poezji. w Lublinie, Festiwalu Wielorzecze w Elblągu, Portu Poetyckiego w Chorzowie, Majowego BUUM-u Poetyckiego w Toruniu, Festiwalu Góry Literatury w Nowej Rudzie.

Inspirację dla jego twórczości stanowi m.in. poezja Mirona Białoszewskiego. Rafał Różewicz mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Beata Jagielska