Szkolny Konkurs Poetycki
Dodano 31 stycznia 2024

Szkolny Konkurs Poetycki

Zapraszamy serdecznie do udziału w Szkolnym Konkursie Poetyckim   pod hasłem „Wiersz wyszedł z domu” (cytat z utworu Andrzeja Sosnowskiego: "Wiersz wyszedł z domu i nigdy nie wraca”) tych , którym poezja w duszy gra. Tych, którzy swoje emocje, myśli, refleksje i ulotność chwili przelewają na papier i ”zaczarowują” w magii słowa.
Patronat nad konkursem objął poeta, prozaik, recenzent – Pan Rafał Różewicz - autor postać znana Wam z warsztatów poetycko- pisarskich, które odbyły się w naszej szkole.
Pan Rafał będzie również przewodniczącym Jury konkursu.
Regulamin i karta zgłoszeniowa konkursu dostępne od 1 lutego na stronie szkoły w zakładce Biblioteka i Czytelnia oraz w szkolnej czytelni.

Konkurs rozpoczynamy 1 lutego, a prace należy przesyłać do 15 marca 2024r. do Pani Beaty Jagielskiej na adres:
beata.jagielska-szczypik@lo6.wroc.pl
lub osobiście przekazać do szkolnej czytelni w kopercie, opatrzone tzw. godłem, czyli pseudonimem (szczegóły w Regulaminie konkursu).
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie uczniów wszystkich klas naszego liceum !
Gala finałowa konkursu odbędzie się w kwietniu, a poprowadzi ją Pan Rafał Różewicz z parą Szóstkowiczów  .