Warsztaty poetycko-literackie
Dodano 24 października 2023

Warsztaty poetycko-literackie

Warsztaty poetycko -literackie z Panem Rafałem Różewiczem!
Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych rozpoczęliśmy w poniedziałkowe przedpołudnie 23.10.2023  od wysokiego C, warsztatami z poetą, prozaikiem recenzentem i dziennikarzem – Panem Rafałem Różewiczem w szkolnej czytelni.

Dlaczego piszemy ? Piszę dla siebie czy kogoś? Kim jest czytelnik, recenzentem Twoich myśli ? Jak pisać, aby trafiało? Czym jest forma, dlaczego forma pozwala na lepszy odbiór tego, co napisaliśmy ? Dlaczego posiadanie swojego wirtualnego czytelnika jest ważne? Język poetycki wczoraj i dziś. Jak wejść w środowisko literackie i gdzie we Wrocławiu można zobaczyć „poetę”? Kiedy najlepiej i gdzie zadebiutować ?
Na te i inne pytania postawione przez naszego Gościa, próbowali znaleźć odpowiedzi początkujący twórcy pióra z klas I – IV.
Rafał Różewicz - bardzo dziękujemy za dzisiejsze warsztaty, które będą inspiracją do pełniejszego wyrażania siebie poprzez słowo pisane i ciągłego poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czym jest poezja i jaka jest jej rola w dzisiejszej rzeczywistości?

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z młodzieżą i do zobaczenia w przestrzeni literackiej !
Beata Jagielska