Kolejna odsłona projektu
Dodano 19 stycznia 2022

Kolejna odsłona projektu "Windows of Hope"

Plakat projektu Windows of Hope

"Windows of Hope"

to już druga edycja międzynarodowego projektu “Windows of Hope”, w którym udział biorą nasi uczniowie. 18.01 2022 grupa uczniów i uczennic z klas 1a, 1e oraz 3g brała udział w spotkaniu międzynarodowym z przedstawicielami ambasady Polski w Izraelu chargé d’affaire panią Katarzyną Rybką - Iwańską, Izraela w Polsce chargé d’affaire panią Tal Ben- Ari Yaalon oraz Ocaloną z Zagłady urodzoną w Łodzi panią Alizą Landau.

czniowie nasi mieli okazję wysłuchać także dwóch działaczy na rzecz pokoju. Wyróżnionego nagrodą Polin pana Dariusz Popiela (Ludzie, nie Liczby) oraz pana Ereza Kaganowivtza (Human of Tel Aviv). Wystąpienia szanownych gości były przeplatane prezentacjami uczniów. Nasza szkoła jest jedną z pięciu polskich szkół reprezentujących nasz kraj. Kilka słów na temat naszego miasta i liceum przygotował Maksym Woźny z 3g, a głos w  naszym imieniu zabrała Katarzyna Kowalska z 3g.

W spotkaniu udział wzięli: Katarzyna Kowalska, Maksym Woźny, Oliwia Tomaszewska, Alicja Wołoszczuk, Natalia Stefańska (3g), Blanka Sudak, Michał Leszczyński, Mateusz Lewandowski, Karol Wojewoda (1e), Aleksandra Malisz, Hanna Trzcińska, Marcelina Ejtmanowicz, Oliwia Żygadło (1a). Nasi uczniowie pięknie reprezentowali kraj, miasto i szkołę.

Projekt koordynuje z ramienia VI LO pani profesor Elżbieta Pławecka we współpracy z panią profesor Agnieszką Frankowską oraz panią profesor Jolantą Trzebniak.

Windows of Hope