Jest nam bardzo miło poinformować Państwa o sukcesach w pływaniu uczennicy klasy 1b:
Oliwii Zagdańskiej.
Na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Nowej Rudzie zdobyła 3 złote medale
na dystansach (100m dowolny, 200m dowolny, 100m zmiennym)
i jeden srebrny na dystansie 50m dowolny.
W klasyfikacji ogólnej zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej 15 lat.

Serdecznie gratulujemy!

serwis informacyjny    sport.boleslawiec.pl  informuje:

"W dniach 15-18.07.2021 r. w Warszawie odbyły się Zawody Pływackie Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (U16). Wśród startujących zawodniczek była bolesławianka występująca obecnie w barwach MKSu Juvenii Wrocław – Oliwia Zagdańska.

Oliwia swoją przygodę z pływaniem rozpoczęła w Bolesławcu w wieku 6 lat pod okiem Tomasza Zabawy. Następnie kontynuowała przygodę w Harpunie Osiecznica, a później w UKSie Oxpress Bolesławiec, gdzie trenerem był Wiktor Łodyga. Po ukończeniu szkoły podstawowej, przy wsparciu rodziców, Oliwia przeniosła się do Wrocławia i tam dalej uczy się w Liceum Ogólnokształcącym Nr 6 oraz trenuje pływanie w MKSie Juvenia Wrocław (trener – Robert Poniatowski)."

"Indywidulanie Oliwia Zagdańska najlepiej zaprezentowała się w finale na dystansie 400 metrów, w którym wywalczyła 5 miejsce. W sztafetach było jeszcze lepiej – Oliwia wraz klubowymi koleżankami z MKSu Juvenii Wrocław (Maja Makuszewska, Maja i Malwina Malaczewskie) zdobyła złoto na dystansie 4×100 m stylem dowolnym."