Dodano 09 października 2022

W sobotę1 października 2022 na akwenie „Zimowiska barek nr 2” we Wrocławiu przy ul. Edmonda Micheleta (Osobowice) reprezentowaliśmy naszą szkołę na ,,VI MISTRZOSTWACH WROCŁAWIA SZKÓŁ ŚREDNICH W ŻEGLARSTWIE, KAJAKARSTWIE I NA DESKACH SUP''. Regaty organizowane był przez Fundację „Hobbit” z Wrocławia.
Wszelkie przygotowanie do zmagań, jak: potwierdzenie zgłoszenia zawodników, weryfikacja dokumentów, omówienie Regulaminu i otwarcie Mistrzostw odbyły się na terenie Mariny Kozanów przy ulicy Połbina 1. Stamtąd drogą wodną, zawodnicy przetransportowani zostali na miejsce zawodów.
Część żeglarska była pierwszą konkurencją. Została przeprowadzona na żaglówkach klasy OMEGA w trzyosobowych załogach.
Zajęliśmy miejsce IV.
Kolejną konkurencją było pływanie na desce SUP. Nasz reprezentant nie zajął znaczącego miejsca - był zawodnikiem rezerwowym.
Część kajakarska odbyła się pod koniec regat ok. godz. 15.00. W kajaku dwuosobowym nasza rezerwowa męska reprezentacja zajęła miejsce V.
Nie reprezentowaliśmy szkoły w konkurencji żeńskiej w pływaniu na desce SUP i w kajakarstwie.
Z przykrością informujemy, że pomimo zgłoszenia się naszych uczniów i uczennic do reprezentowania szkoły w Mistrzostwach, to kilku nie stawiło się w dniu zawodów.
Po zakończeniu wszystkich konkurencji, powróciliśmy na teren Mariny Kozanów. Czekała już na nas gorąca i smaczna „wojskowa grochówa”. Podczas pieczenia kiełbasy nad ogniskiem, był czas na analizę startów i wnioski naszych reprezentantów.

Po podsumowaniu wyników, zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali puchary i nagrody rzeczowe oraz uroczyście zakończono Mistrzostwa.
Trenerem i opiekunem szkolnej reprezentacji był pan Jakub Kiepura nauczyciel wychowania fizycznego.
Po zakończeniu zawodów pogratulował naszym reprezentantom szlachetnej rywalizacji sportowej i godnego reprezentowania szkoły.

Tomasz Króliński kl. Ic, sternik żeglarski
Foto: Jakub Kiepura