Debata pod patronatem Kuratorium Oświaty
Dodano 07 kwietnia 2023

Debata pod patronatem Kuratorium Oświaty

Bardzo miło nam poinformować, że 5 kwietnia 2023 r. nasi uczniowie wzięli udział w debacie o ocenianiu zorganizowanej pod patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Reprezentowali wszystkich uczniów naszego województwa. W debacie udział brali Michał Durlik z klasy 4g oraz Bartosz Grabiński z klasy 4e. Chłopcy rozmawiali o edukacji z panem doktorem habilitowanym Piotrem Mikiewiczem - Kierownikiem Zespołu Socjologii i Polityki Edukacyjnej Uniwersytet Dolnośląski DSW, panem doktorem Łukaszem Srokowskim twórcą grupy edukacyjnej Autorskie Liceum Navigo Wrocław, panią Moniką Włodarczyk - wicedyrektorem Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli panią doktor Anną Abramczyk - liderką projektu "Od nudy i lęku do otwartości, dobrostanu, relacji i aktywności", panem Pawłem Kowalów - dyrektorem Zespół Szkół Nr 1 Wrocław, panem doktorem Ryszardem Pocheć, który reprezentował Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Grono rozmówców było zacne i co nas bardzo cieszy, uczniowie nasi mówili mądrze, krytycznie i szczerze. Mówili o systemie oceniania w szkole średniej, w naszym liceum, mówili o bolączkach współczesnej szkoły, ale też o relacji na lekcjach i tym, co dla uczniów jest ważne. Byli przede wszystkim głosem dolnośląskiej młodzieży i byli słuchani.

Chłopakom serdecznie gratulujemy.

Więcej będzie można posłuchać w Radio Wrocław, ponieważ po debacie Michał i Bartek mogli odnieść się do dyskusji w wywiadzie.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za realizację ich planów.

Wyjście na debatę było z udziałem pań profesor Dominiki Folmer, Justyny Korczyńskiej oraz Elżbiety Pławeckiej, oraz Anny Winczury które to nauczycielki aktywnie brały udział w dyskusji a także objęły naszych uczniów opieką merytoryczną.