Projekt EKO-Szkoła
Dodano 13 stycznia 2020

Projekt EKO-Szkoła

Plakat Eko-szkoła

EKO-szkoła to inicjatywa, która ma zachęcić młodych ludzi do angażowania się w swoje środowisko, umożliwiając im jego aktywną ochronę. Dzięki temu mogą wykreować swój własny sposób zarządzania środowiskiem w swoich szkołach i/lub najbliższym otoczeniu.

Realizacja programu może odbywać się bezpośrednio poprzez określone zajęcia i projekty lub innowacyjne nauczanie pozalekcyjne. Uczniowie danej szkoły powinni zrozumieć, w jaki sposób problemy środowiskowe i społeczne są rozwiązywane w warunkach rzeczywistych.

Program Eko-szkół przyczynia się, więc do rozwoju edukacji ekologicznej i zapewnienia, że środowisko jest uznawane za najważniejsze dobro publiczne, od którego zależy jakość życia. Program badawczo-edukacyjny przedstawiony przez poszczególne placówki stanie się ugruntowanym narzędziem pozytywnych działań, zaangażowania uczniów i rozwoju w dziedzinie edukacji oraz w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez głęboką naukę opartą na doświadczeniu, tak aby przygotować pokolenia aktywnych obywateli, którzy podejmą publiczną odpowiedzialność nie tylko za ochronę środowisko, ale poprzez swoje działania podejmą się wyzwań stojących przed ludzkością.