Projekt Przystań w sieci
Dodano 11 marca 2021

Projekt Przystań w sieci

Plakat Projektu Przystań w sieci

Przystań w sieci to projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska. Został stworzony z myślą o uczniach, nauczycielach, psychologach, pedagogach i bibliotekarzach, poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzialnego korzystania z Internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online. Projekt objęty jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W projekcie Przystań w sieci uczestniczy 250 uczniów naszej szkoły z klas drugich i pierwszych. Uczniowie uczestniczą w kursach e-learningowych w ramach sześciu modułów: prywatność w sieci, cyberprzemoc, cyberzagrożenia, nielegalne i szkodliwe treści w internecie, cyfrowe ślady i reputacja online oraz fałszywe informacje.  Zorganizowany został również happening w przestrzeni medialnej poświęcony poruszanym zagadnieniom. Projekt został  zrealizowany w II semestrze 2021r.

W ramach projektu odbywały się również: szkolenia nauczycieli i udział w konferencjach poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa młodych osób w Internecie.

Koordynatorem projektu w szkole jest Małgorzata Urban