Stypendystka Prezesa Rady Ministrów 2023
Dodano 04 grudnia 2023

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów 2023

Poznajcie naszą tegoroczną Stypendystkę Prezesa Rady Ministrów Julkę Zapotoczną! Dyplom wręczyły dziś Julce Panie Dyrektor oraz wychowawczyni klasy 4D, a poniżej kilka słów o Julce autorstwa p. Marty Frydryk. Serdeczne gratulacje
Julia Zapotoczna z klasy 4D jest osobą niezwykle uzdolnioną, pracowitą i konsekwentną. Kiedy zdecyduje, że chce się czymś zająć, sukcesywnie zmierza go celu, realizując wyznaczone sobie zadania krok po kroku. Nie jest typowym „kujonem”, ale człowiekiem o rozległych zainteresowaniach i pasjach. Nie jest też typową humanistką – ma równie dobre oceny z przedmiotów ścisłych. Julka interesuje się ambitnym kinem i literaturą. Od początku nauki w Szóstce jest mocno zaangażowana w życie klasy i szkoły. Właściwie od trzech lat nie było imprezy klasowej lub szkolnej /organizowanej przez klasę/, w którą Julka nie byłaby zaangażowana: brała udział w prawie wszystkich wieczorach teatralnych, które organizowałam w ciągu 3 lat, intensywnie działała w Wolontariacie Szkolnym w ubiegłym roku szkolnym 2021/22 i w zbiórkach charytatywnych w tym roku, w ubiegłym roku szkolnym była jedną z inicjatorek zorganizowania w szkole Akcji Żonkile.
I najważniejsze sukcesy – najwyższa średnia ocen w szkole w roku szkolnym 2022/2023 [5,64], tytuł laureatki dwóch ogólnopolskich olimpiad: Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej dla Szkół Ponadpodstawowych oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych Zwolnieni z Teorii. Projekt, który realizowała z koleżankami „Zrób to MIGIEM” otrzymał nagrodę Brązowego Wilka /najlepszy projekt w szkole/ oraz nominację do Złotego Wilka.
Teraz rozumiecie, że Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Julki to kwestia oczywista.

Wychowawczyni i polonistka– Marta Frydryk