Dostaliśmy tytuł: Szkoła równego traktowania
Dodano 15 marca 2023

Dostaliśmy tytuł: Szkoła równego traktowania

W naszej szkole podejmujemy działania na rzecz praw człowieka . Uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczą w warsztatach równościowych w ramach lekcji wos i hit. Głównie humaniści realizują własne mini projekty, które polegają na dzieleniu się wiedzą z innymi kolegami oraz tworzą prace plastyczne, które w formie wystaw można oglądać na korytarzach szkolnych.

Uczestniczą w projektach szkolnych, których celem jest m.in poznawanie innych kultur, walka ze stereotypami oraz budowanie mostów tolerancji. W bieżącym roku szkolnym realizujemy projekt ze szkołą w Niemczech oraz drugi on –line z partnerami z Izraela. Wykorzystujemy nowe technologie. Zespół projektowy przeprowadził kampanię społeczną w sieci na temat przemocy wobec kobiet. Nasze działania zostały dostrzeżone. Szkoła uzyskała tytuł „Szkoły równego traktowania „ Fundacji Bronisława Geremka w Warszawie .