Uroczyste odsłonięcie pomnika w Leśnicy
Dodano 25 października 2023

Uroczyste odsłonięcie pomnika w Leśnicy

Na zaproszenie pana pułkownika Dariusza Dejneka dowódcy 10 Brygady Łączności Wojska Polskiego, dnia 24.10.2023 roku uczniowie ze Szkolnego Koła Ligi Obrony Kraju i Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu pomnika upamiętniającego Polaków i więźniów innych narodowości osadzonych w AL. Breslau-Lissa (filii niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen) oraz robotników przymusowych i jeńców wojennych, wykorzystywanych przy budowie koszar wojskowych i innych pracach na terenie obecnego osiedla Leśnica we Wrocławiu w czasie II wojny światowej.

Poczet sztandarowy naszej szkoły składał się z: Tomasza Królińskiego kl. 2c, Wiktorii Uszyńskiej kl. 3e i  Antoniny Zdybel kl. 3e.
Jakub Kiepura
Opiekun SK LOK I SK PCK

Informacja z Gazety wyborczej:
Gross Rosen. W Breslau były cztery filie obozu koncentracyjnego, jedna w dzisiejszej Leśnicy (wyborcza.pl)