Warsztaty Geologiczne- Marcin Jaśkiewicz
Dodano 11 października 2023

Warsztaty Geologiczne- Marcin Jaśkiewicz

Dzisiejszy słoneczny dzień (19 września 2023) uczniowie klasy Mat-Geo 2A i rozszerzenia z geografii kl 4D spędzili na ciężkiej pracy fizycznej !
Uczniowie wraz z opiekunami i geologiem Warsztaty Geologiczne- Marcin Jaśkiewicz wybrali się poćwiczyć pracę w kamieniołomie. Uzbrojeni w młotki i gogle ochronne poszukiwali "jajek" agatów, melafirów, kwarcytów i innych cudów natury.

Zużyli dużo energii, poćwiczyli skupienie i równowagę ryjąc w skałach ! Udało się! Każdy (chyba) z uczestników wracał do pracowni kamieniarskiej z pełnym plecakiem skał licząc na cenne łupy. Pan Marcin - przecinał a my dzielnie szlifowaliśmy nasze "prawie" muzealne okazy.

Trafiły się też prawdziwe cudeńka.

Wycieczka musiała być udana, a praca fizyczna okazała się być męczącą, gdyż na powrocie połowa autokaru - spała .

wych. Justyna Korczyńska, opiekunowie B.Broś, M. Wojdoń, P. Mitura

dziękujemy