Wizyta młodzieży ze Stefan-Andres-Gymnasium
Dodano 11 października 2023

Wizyta młodzieży ze Stefan-Andres-Gymnasium

Kontynuujemy współpracę z młodzieżą ze Stefan-Andres-Gymnasium w Schweich .

Pierwszy dzień wizyty uczniów z Niemiec okazał się bardzo intensywny. Rozpoczęliśmy dzisiejsze spotkanie uroczystym przywitaniem gości w ODSK PIAST. Uczniowie naszej szkoły - Karol Kołcz oraz Dominik Sankowski przygotowali interesującą prezentację na temat historii Wrocławia, którą doskonale wprowadzili całą grupę w klimat naszego wspólnego projektu. Po zajęciach integracyjnych kontynuowaliśmy działania podczas zajęć w centrum miasta. Uczniowie podzieleni na grupy (polsko-niemieckie) brali udział w grze miejskiej, która dawała możliwości poznania historii Wrocławia i odkrywania jego tajemniczych zakątków. Zadania wynikające z tej gry wymagały dużego wysiłku intelektualnego oraz sprawności w odczytywaniu mapy. Uczniowie poradzili sobie doskonale.
Dziękujemy uczniom klasy 3A i 3D za profesjonalizm.

Za nami kolejne dwa dni wizyty uczniów z Niemiec. Zwiedzaliśmy wspólnie Pałace w Łomnicy oraz w Wojanowie uwzględniając w programie tej wycieczki historię związaną z życiem i twórczością patrona naszej partnerskiej szkoły (Stefan Andres). Dzień we Wrocławiu upłynął nam na wizycie w Dzielnicy Czterech Wyznań – odwiedziliśmy cztery świątynie poznając kulturową i religijną różnorodność naszego miasta. Szczególnym wyróżnieniem była dla nas wizyta w Konsulacie Generalnym Niemiec i spotkanie z konsulem generalnym Panem Martinem Kremerem oraz specjalistą do spraw prasy i kultury w Konsulacie, a jednocześnie absolwentem VI LO Panem Michałem Tomiczkiem. Mieliśmy możliwość poznania historii budynku, w którym mieści się Konsulat oraz zadań i prac jakie należą do kompetencji tego urzędu. W trakcie tego spotkania młodzież obu szkół podsumowała tegoroczne spotkanie planując jednocześnie kolejne wspólne wyzwania projektowe.

Marta Chowaniec, Anna Niklewska, Katarzyna Gientkowska