Udział w uroczystościach Święta 2. Wojskowego Szpitala Polowego we Wrocławiu
Dodano 27 października 2022

Udział w uroczystościach Święta 2. Wojskowego Szpitala Polowego we Wrocławiu

Dnia 21 października 2022 wyróżnieni uczniowie ze Szkolnych Kół Polskiego Czerwonego Krzyża i Ligi Obrony Kraju pod opieką pana Jakuba Kiepury wzięli udział w uroczystych obchodach Święta 2. Wojskowego Szpitala Polowego we Wrocławiu, z którym nasze Liceum Ogólnokształcące Nr VI we Wrocławiu współpracuje od wielu lat.
Jako oficjalni goście zaproszeni przez Pana Komendanta Szpitala płk lek. Jarosława Bukwalda, przysłuchiwaliśmy się przemówieniom okolicznościowym, w tym  generała Jarosława Micy, który przyjechał na tę uroczystość z Warszawy.

Po nadaniu zasłużonym żołnierzom tytułów honorowych i odznak pamiątkowych uroczystość zakończyła się defiladą. Mieliśmy okazję zrobić pamiątkowe zdjęcia i obejrzeć sprzęt medyczny w wojskowym namiocie - „szpitalu polowym” i w wojskowej karetce.

Było to dla nas niesamowite doświadczenie, ponieważ po raz pierwszy widzieliśmy profesjonalne wyposażenie medyczne szpitala funkcjonującego w warunkach „pola walki”.

Aleksander Ziółkowski kl. 4F